OKTATÓKNAK, KUTATÓKNAK
Könyvtárunk gondozza az MTMT-ben oktatóink, kutatóink, munkatársaink publikációit és regisztrálja az MTMT-ben az új munkatársakat.
A TKBF-en megjelent publikációk MTMT rekordjaiban kötelező a közlemények intézményi hozzárendelése. Az új publikációk megjelenését a könyvtár bármelyik elérhetőségén kérjük bejelenteni.
Az egyes folyóiratok impakt faktor értékei az MTMT rekordokban nem jelennek meg, az impakt faktorral rendelkező besorolású publikációk bibliográfiai adatai között sem. A hivatalos impakt faktor adatok online forrása itt érhető el.
A TKBF oktatóinak az EISZ konzorciumi szerződések keretében publikációs díj (APC) fizetése nélkül lehetőségük van Open Access publikálásra az országos keret erejéig, a megadott feltételek mellett, az Akadémiai Kiadó folyóirataiban.
A díjmentes open access publikálást a benyújtott cikk szerzője igényelheti az adott kiadói folyamatnak megfelelően a cikk elfogadásakor, vagy a cikk benyújtásakor. A kézirat beküldéséhez javasolt a hivatalos főiskolai e-mail-cím használata (@tkbf.hu), mert ez a szerzők jogosultságának automatikus azonosítását nagymértékben megkönnyíti a kiadók számára.
Az open access publikálás esetén, a cikk másodlagos kiadására vonatkozó szerzői jogok a szerzőnél maradnak, amit Creative Commons licenszek (CC-BY, CC-BY-NC és CC-BY-NC-ND ) biztosítanak. Erről a cikk elfogadása után kell a szerzőnek rendelkeznie a kiadó által felajánlott lehetőségekből való választással.
Részletek
A szerződés 100%-ban fedezi az open access publikálási díjat (APC) A TKBF oktatói, kutatói számára, az országos keret erejéig, a kiadó 48 folyóiratában.
Feltételek
- a szerző affiliációja A TKBF-hez kapcsolódik
- a cikk elfogadásának dátuma 2024. január 1. és 2024. december 31. közé esik
- meghatározott gold és hibrid folyóiratokra érvényes: folyóiratlista
- a cikk típusa: eredeti közlemény, összefoglaló cikk
A cikk open access megjelentetéséhez szükséges nyilatkozat.
REAL repozitórium
Oktatóink műveinek teljes szövegű megjelenését az MTMT tételekhez kapcsolódóan az MTA REAL repozitóriumban tesszük lehetővé. Célunk az, hogy a tartalmakat a különféle – elsősorban – európai repozitórium indexelő rendszerek hatékonyabban bekapcsolják a világ tudományos vérkeringésébe.
DOI azonosító igényelhető
A DOI (Digital Object Identifier) az elektronikus dokumentumok körében használt egyedi azonosító, amit a kiadók világszerte alkalmaznak a cikkek, tanulmányok interneten elérhető elektronikus változatainak megjelölésére. Növelheti a publikációk láthatóságát és az idézettségi adatokat. A DOI egyik nagy előnye, hogy állandó azonosító: a DOI-s linkek akkor is a dokumentumra mutatnak majd, ha az eredeti helyéről máshová költözött, tehát a hosszú távú megőrzés biztosított.
Könyvtárunk az MTA Könyvtár DOI Irodájával, a folyóirat szerkesztőségekkel és a Tudományos Tanáccsal együttműködve látja el digitális objektum azonosítókkal az intézményünkhöz köthető kiadványokat.
Keréknyomok prefixe: 10.56213
Zen tükör prefixe: 10.56328
TKB könyvek prefixe: 10.56317
Részletes felvilágosítás a könyvtárvezetőtől kérhető.
Publikációs különgyűjtemény
Könyvtárunk gyűjti és állandó kiállítás formájában szolgáltatja az intézményhez köthető publikációkat minden dokumentumtípusra kiterjedően, azaz könyveket, jegyzeteket, tanulmányokat, cikkeket, online előadásokat egyaránt. Honlapunkon folyamatosan frissítve mutatjuk a publikációk borítóképeit. Katalógusunkban listázható minden helyi vonatkozású cikk, könyv, tanulmány, előadás, kép, videofelvétel, riport, azaz az összes publikáció. A különgyűjtemény katalógus-használatát “Könyvtári 1 percesek” videó sorozatunkban mutatjuk be. (A videót hamarosan frissítjük!)